ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Emre Karabacak

Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında Fethiye’de doğdu. Yaz aylarını ailesinin kurduğu kamp alanı işletmesinde, caretta caretta kaplumbağalarını koruma projesini yürüten öğrencilerin arasında geçirdi. 2004 yılında, Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde okuduğu sırada; Victor Ananias, Oya Ayman ve Güneşin Aydemir’in TaTuTa Projesi ziyareti için geldiği Fethiye’de Buğday Derneği ile tanıştı. 2004 yılından itibaren Buğday Derneği üyesi ve gönüllüsü olarak TaTuTa ve %100 Ekolojik Pazarlar gibi çeşitli projelere ve etkinliklere destek verdi. Aile işletmesinin TaTuTa üyesi olmasıyla ekoturizm, kırsal turizm, agro turizm konularına ilgi duymaya başladı. Bu konularda düzenlenen etkinliklere Buğday Derneği’ni temsilen katıldı.

2006 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra aile işletmesine dahil olup işlerin dönüşümüne katkı sağladı. Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği (FETDER), Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), Küçük Oteller Derneği-İstanbul, Fethiye Kent Konseyi, Fethiye Gıda Topluluğu gibi oluşumların içinde kurucu, üye ve yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı; yürütülen faaliyetlere emek verdi. 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı’na başladı. Yüksek Lisans kapsamında somut olmayan kültür miras ve müzecilik konularıyla ilgilendi. 2013 yılından itibaren UNDP, Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli STK’lar, kalkınma ajansları ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir/kırsal/agro/ekoturizm projelerinde danışman ve eğitmen olarak çalıştı. Tarım, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, çeşitli üniversiteler ve STK’ların çalıştaylarına katkı sağladı.

Aile işletmesindeki görevlerinin yanı sıra; kadın kooperatiflerinin işlettiği misafir evlerinin toplum temelli sürdürülebilir turizm kriterlerine göre geliştirilmesine danışmanlık yapmayı ve Batı Akdeniz Ekoturizm Komisyonu ile Fethiye Ekoturizm Yürütme Kurulu üyeliğini sürdürüyor. Haziran 2021 itibarıyla Buğday Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıyor. Seyahate, fotoğraf çekmeye ve maraton koşmaya zaman ayırmaya çalışıyor.