ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol

Aslı Erdursun

İletişim Çalışma Grubu Gönüllüsü

1993, İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamladı.

Eğitim hayatı süresince farklı sivil toplum kuruluşlarında gezegenimizin sorunlarını aktarmakta gönüllü olarak rol alıp hem aktiviteler hem de yazdığı yazılarla bilgilerin ve gönüllülüğün paylaşımına ve çoğalmasına katkı sağladı. Birçok farklı mecrada yemek kültürü ve ekoloji başlıkları altında yazıları yayımlandı. Bu esnada çeşitli sanat atölyesi ve eğitimlerine katılarak çizim konusunda ilerledi. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra farklı kurumlarda görsel tasarımcı olarak çalışmış olup şu anda görevine bir üniversitede Kullanıcı Deneyimi ve Arayüz Tasarımcısı olarak devam ediyor.

2018 yılında Buğday Derneği ile yolları kesişti ve gönüllü iletişim ekibine dahil oldu. Ekolojik Yaşama Giriş, Ekolojik Okuryazarlık gibi çeşitli eğitimlere katıldı. TaTuTa çiftliğinde gönüllü olarak çalıştı. Gönüllü olduğundan bu yana Buğday E-Bülten ve Buğday E-Dergi için “Ekolojik Anne” röportajlarını hazırladı. Ayrıca Buğday’ın fiziksel ve dijital materyalleri için başta Mevsimsel Beslen Takvimi olmak üzere çeşitli illüstrasyonlar yapıyor.

Buğday ile yolculuğunu şu şekilde aktarıyor: “Ruh, beden ve zihnin dengede oluşu tükettiğimiz her şey ile bağlantılı. Tüm bu sarmalın içinde aslında doğa ile olan muhteşem bağı hissetmek, kendi tercihlerinin yol açabileceği zararları önlemek ve çevrendekilere de farklı bir yaşamın mümkün olduğunu gösterebilmek yaratabileceğimiz en büyük farkındalıkmış. Büyük değişimler önce kendinden başlar sonra etrafa yayılırmış. Güzel olan her şey yayılır ve güzellik büyür, çoğalır. Benim bu yolda öğrendiğim en büyük şey bu oldu.’’