ENGLISH
DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

BIOFACH ve VIVANESS Fuarları Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Yayınlanma Tarihi: 10 Mart 2016
BIOFACH ve VIVANESS Fuarları Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Organik denince akla ilk gelen, dünyanın lider fuarlarından BIOFACH 2016, 10-13 Şubat tarihlerinde Nürnberg, Almanya’da yapıldı. 132 ülkeden yaklaşık 48.000 ziyaretçi ile önceki yıllara göre ziyaretçi rekoru kıran BIOFACH ve uluslararası doğal kişisel bakım fuarı VIVANESS, organik sektörünün de ne kadar büyüdüğünü ve geliştiğini kanıtladı…

245’i VIVANESS’te olmak üzere 2544 stand ürün ve hizmetlerini, gıda ve kozmetik sektöründen alıcılara, ziyaretçilere sundular. Organik ürün sektörünün yıllık bilançosu hayli tatmin ediciydi. Alman Organik Gıda Sanayisi BÖLW’e göre, 2015 yılında, Almanya’daki evlerde %11 oranında artan organik yiyecek ve içecek harcaması 8 milyar avroluk bir düzeye ulaştı. Ayrıca her geçen gün daha fazla tüketici de doğal kozmetik ve bakım ürünlerine yönelmeye başladı. Naturkosmetik Konzepte, GfK, IRI, IMS Health ve BioVista tarafından genel olarak yapılan bir anket de; doğal güzellik/bakım ürünlerinin satışının 2014 yılına oranla %10 artarak, 2015 yılında 1 milyar avro gelir düzeyine ulaştığını gösterdi.

NürnbergMesse Yönetim Kurulu üyesi Petra Wolf, VIVANESS’in 2016’da onuncu yılına girdiğini ve bunun, organik ürün piyasasının yenilikçi, çağdaş, ilgili ve fiyat bilinçli oluşunu belirgin kılan bir sektör tarafından taçlandırıldığını, kongre boyunca fikir ve yaratıcı düşünceler ortaya konurken; doğal bakım ürünleri ve tüketicilerin kullanmaktan zevk alacağı şekilde tasarlanan ürünlerin de tanıtıldığını söyledi. Ayrıca sergi salonundaki atmosferden memnun olduklarını ve sektörün başarılarından gelen zevki de paylaştıklarını bildirdi.

BIOFACH ve VIVANESS Kongresi

Ticari fuar ikilisinin çeşitli  ve uzman kongre programları 2016 yılında, yaklaşık olarak yine 7000 katılımcıyı biraraya getirdi. Ziyaretçilerin ortalamanın üzerinde katılım gösterdiği ilgi odakları ise BIOFACH ve Siyaset forumları oldu. Kongrenin en ilgi çeken noktaları ise VIVANESS’in “Doğal Kozmetik Ürünler: Gerçekler – Sayılar – Piyasalar” ve “Lüks ve Doğallık Arasında Tüketiciye Yön Veren Etkenler” başta olmak üzere Organik 3.0 etkinlikleriydi.

Bir sonraki BIOFACH ve VIVANESS Kongresi 15-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Almanya Nurnberg’de gerçekleşecek.

Fuarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaş