-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Datçalılarla Kompost Eğitiminde Buluştuk
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Tarımsal Biyoçeşitlilik, Yaşam ve Kültür, Kullanım Alışkanlıkları, Dünyadan, Bireysel Gelişim, Eğitim, Yöntemler, Ben ne yapabilirim, Geri Kazanım, Beslenme Biçimleri, Doğa, Doğa Koruma
Tarih: 25-Mayıs-2016
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


''Datça’da Doğa Dostu Tarım için Biyo-Atıklardan Kompost Üretimi'' projemiz kapsamında düzenlediğimiz kompost eğitimi Datçalıların yoğun ilgisiyle, Metamorfoz Sanatevi’nde gerçekleşti.

Beş saat süren eğitimimizde; 
-Toprak yapısı ve sağlığı
-Toprak besin ağı
-Datça’nın coğrafi ve iklim özellikleri 
-Datça’ya has atık ve su sorunları, gibi başlıklara yoğunlaştık.

Evlerde ve mahalle ölçeğinde yapılabilecek kompost yöntemlerini ele alarak ev ve bahçelerden çıkan biyolojik atıkların sağlıklı komposta dönüştürülme yollarını ve kompostun temellerini katılımcılarımızla paylaştık. Kompostla ilgili çalışmaları ve olası projeleri tartışarak, bundan sonra atılabilecek adımlarla ilgili bilgi alışverişi yaptık.

Kompost gibi kapsamlı bir konu hakkında, bir günlük kısa bir eğitim, sadece genel bir çerçeve çizmemizi ve farkındalık oluşmasını sağladı. Bundan sonra yapılacak detaylı ve kompost odaklı atık su, yağmur suyu hasadı ve benzeri çalışmaların kapıları aralanmış oldu.

Datça'daki tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor ve böyle çalışmaların bireysel inisiyatiflerle devam etmesini diliyoruz.

Haber No: 7909