-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Gezen Tohumlar’ın Desteğe İhtiyacı Var.
Kategoriler: Ekolojik Turizm
Tarih: 17-Haziran-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


2 Gezginden oluşan Gezen Tohumlar,karavanlarını atık yağ kullanarak çalıştırmak için Atık Yağ Dönüşüm kiti ile elektrik üretmek için güneş paneline ihtiyaç duyuyor.

Gezen Tohumlar (Seeds on Wheels); Ebru ve Sezgin’in ,atık yağ ile çalışan ve elektriğini kendi üreten bir karavanla, ekolojik yaşama dair bilgi ve deneyim toplayıp, edindikleri fikir tohumlarını paylaşarak çoğaltmak için başlattıkları bir seyahat projesi.

Ebru ve Sezgin’i bu yolculuğa sürükleyen şey; iklim değişikliği, bioçeşitliliğin azalması, ormansızlaşma, GDO, hayvan hakları gibi gezegenimizin geleceğini etkileyen hayati konular hakkındaki ortak endişeleri olmuş.

Anadolu’dan Güney Asya’ya doğru yapacakları bu yolculukta; sürdürülebilirlik ile ilgilenen topluluklar için gönüllü olarak çalışıp, gezdikleri yerlerdeki  doğal tarım yöntemlerini incelemeyi ve tüm deneyimlerini hem internet üzerinden, hem de yollarının kesiştiği insanlarla paylaşarak; ekolojik yaşam fikrinin yayılmasını ve yerel toplulukların güçlenmesini amaçlıyorlar.

Başlangıçta, seyahati karbon ayak izini en aza indirecek olan bisiklet ile yapmayı planlasalar da, Ebru’nun sağlık problemleri nedeniyle hem ekolojik hem de ekonomik kaygılarına cevap verecek alternatif bir yöntem arayışına girmişler.

Dizel araçlarda çalışan Atık Yağ Dönüşüm Sistemleri ile tanışmalarının ardından da, bu sistemi uygulayabilecekleri minik karavanlarına kavuşmuşlar.

Şimdi,karavanlarını atık yağ kullanarak çalıştırmalarını sağlayacak olan Atık Yağ Dönüşüm Kiti ile yol boyunca ihtiyaç duyacakları enerjiyi üretebilmek için Güneş Paneli edinmeleri gerekiyor.

Destek olmak için Biayda üzerinden başlattıkları imecefon kampanyasına buradan katılabilirsiniz.

Gezen Tohumları internet üzerinden takip etmek için;

http://seedsonwheels.com/tr/

 

Değişimin hep birlikte yayılması umuduyla...

 

Haber No: 7248