-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
BÖFYAP'ı Duydunuz mu?
Kategoriler: Eğitim
Tarih: 27-Mayıs-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


BÖFYAP-BÖCEK OKULU projesi, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde 25 Haziran-2 Temmuz 2014 tarihleri arasında, 9-13 yaş arası çocukları bekliyor.

Böcek Farkındalığı Yaratma Projesi sözcüklerinin ilk harflerinin kısaltmasından oluşan “BÖFYAP”, Tübitak Bilim ve Toplum Projeleri kapsamında parasal olarak desteklenen ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’nde yürütülen bir proje.
 
BÖFYAP projesinin başlıca amaçları;
  • Canlılar içinde en büyük grubu oluşturan böcek zenginliğinin farkına vardırılması,
  • Böcekler konusundaki doğru bilgilerin arttırılmasına bağlı olarak bilinçlenmenin arttırılması,
  • Böcek farkındalığının yaşama sokularak böceklerle daha sıcak ilişki kurulması,
  • Çoğunlukla yanlış bilgilere dayanarak ortaya çıkmış olan korku ve tiksinti gibi olumsuz duyguların azaltılarak, bunun yerine böcek sevgisinin ön plana çıkarılması.
9-13 yaş grubundaki çocuklara doğanın en geniş canlı grubu olan böcekler hakkında doğru bilgileri çeşitli atölye çalışmaları ile vererek farkındalık yaratmayı amaçlayan BÖFYAP-BÖCEK OKULU projesi, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde 25 Haziran-2 Temmuz 2014 tarihleri arasında iki grup halinde gerçekleştirilecek.
 
Projeye katılım ücretsiz. Proje çalışmaları sekiz yıldır devam ediyor ve 1600 dolayında öğrenci proje çalışmaları içinde yer almış. 2014 Yılı için toplam kontenjan 50 öğrenci olup, bu kontenjanın kısa sürede dolacağı tahmin ediliyor.
 
Ayrıntılı bilgi buradan  öğrenilebilir ve başvuru yapılabilir.
 
Tarih:25 Haziran- 2 Temmuz 2014
 
Yer: Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü A Blok 2. Kat Bornova, İzmir

Haber No: 7181