-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Parklar ve Pazarlar Rehberi
Kategoriler: Yaşam ve Kültür, Gelenekler ve Yerellik, Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 12-Ağustos-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Zero, hazırladığı Parklar ve Pazarlar rehberinde kentin en güzel park ve pazarlarını önererek, İstanbulluları şehrin tadını “yavaş şehir” olarak çıkartmaya davet ediyor.

*Zero, hazırladığı Parklar ve Pazarlar rehberinde kentin en güzel park ve pazarlarını önererek, İstanbulluları şehrin tadını “yavaş şehir” olarak çıkartmaya davet ediyor.

Zero İstanbul Parklar ve Pazarlar Rehberi, Abbasağa Parkı, Gülhane Parkı gibi tarihi parkların yanı sıra Ulus Parkı, Özgürlük Parkı gibi son yıllarda yapılan parklara da yer vererek, bu parkların hem geçmişini hem de bugünü anlatarak, her parkın kendine özgü ruhunu yansıtmaya çalışarak, İstanbul’un kamusal alan hafızasına bir katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Tekstil ürünlerinden ikinci el eşyaya, organik beslenmeden yöresel ürünlere herşeyi bulabileceğiniz, şehrin her köşesine yayılmış semt pazarlarını gezen Zero editörleri, İstanbullulara sahip olduğu imkanları bir kez daha hatırlatmayı hedefliyor. Editörlerin yaptığı gözlemlere yer veren bu rehber, sizlere yaşadığımız bu devasa, sürprizlerle ve farklılıklarla dolu kentte birer turist değil, yerli olarak vakit geçirmenizi sağlayacak ipuçları aktarıyor.

Anadolu ve Avrupa yakasından toplam 12 park ve 13 pazarın tanıtıldığı rehbere, 25.000 baskı adediyle İstanbul’un çeşitli kafe, restoran, galeri, müze, bar ve spor merkezlerinden oluşan 400 noktadan ulaşılabilir.

 

Zero “Parklar ve Pazarlar 2013”  parklarpazarlar.zeroistanbul.com adresinden dijital olarak da takip edilebilir.

 

*Zero, 2009 yılından beri yayınlanan İstanbul'un en çok okunan etkinlik ve yaşam dergisi. Müzik, kültür ve sanat etkinlikleri üzerinden şehrin sosyal yaşam haritasını çiziyor. Her ay ücretsiz olarak İstanbul'daki etkin cafe, galeri, bar, restoran, dükkan ve spor merkezleri gibi 400 ayrı noktada düzenli olarak okuyucusuyla buluşuyor.

 

Haber No: 6472