-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
2. Alternatif Medya Şenliği
Kategoriler: Ben ne yapabilirim, Doğa Koruma, Kültür, Yeşil Yaşam Rehberi
Tarih: 10-Aralık-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Yeşil Gazete ve Yeşil Düşünce Derneği’nin çağrıcılığında düzenlenen, Buğday'ın da katılacağı 2. Alternatif Medya Şenliği,23 Aralık Pazar günü Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi'nde.

Ana akım siyaset, ana akım medya, ana akım düşünce sistemleri, yani tüm ana akımlar ile mücadele etmekte olan, kendi dilini oluşturarak yurttaş gazetecilik yapan tüm alternatif medya organları bir kez daha bu şenlikte buluşacak.

"Köy köy, vadi vadi, şehir şehir süren mücadele kendi sesini ana akımdan ayrı bir şekilde duyurabilsin diye... Birbirimizi tanıyıp, dayanışıp, daha güvenle ve cesaretle bu yolda devam edelim" diyen Yeşil Gazete ve Yeşil Düşünce Derneği’nin çağrıcılığında düzenlenen 2. Alternatif Medya Şenliği, 23 Aralık Pazar günü Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi'nde yapılacak. Şenlikte Buğday Derneği de bir standla yer alacak. 

Bu sene tüm gün sürecek etkinlikler ve performanslardan oluşan sanatsal ifade bölümünde “Alternatif bir söylem olarak sanat, sanatta alternatif söylem” başlığı ile sanata kulak verilecek.

Yurttaş gazeteciliği, Nefret Söylemi ve İfade Özgürlüğü, Dijital aktivizm ve Fikri haklar ve korsan politikalar başlıklarında ki oturumlarda konuşulacak.

Her gün etkisini daha da artırmaya, daha fazla sesi, daha fazla göze iletmeye çalışan alternatif medyanın işbirliği ve dayanışması için “Alternatif Medya Platformu” başlığı ile bir forum tartışması yapılacak.

Şenlikte yerinizi almak için  tanıtım standınızı açabilirsiniz, kendi atölye çalışmalarınızı yapabilirsiniz ve şenlik gönüllüsü olabilirsiniz.

Başvuru formu için:


http://alternatifmedyasenligi.wordpress.com/2012/12/05/alternatif-medya-senligi-basvuru-formu/alternatif-medya-senligi-basvuru-formu-2012/

 

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Atıf Yılmaz Caddesi No 16 Kat 4 - 5 Beyoğlu,

 

Şenlik hazırlıkları ile ilgili gelişmeleri http://alternatifmedyasenligi.wordpress.com/ ve http://www.facebook.com/alternatifmedyasenligi adreslerinden takip edebilirsiniz

Haber No: 5961