-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Ekolojik Yaşam Rehberi’nin 8. Sayısı Çıktı
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 22-Ağustos-2011
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği üyelerine, konuyla ilgili basın mensuplarına ve ilgi gruplarına ücretsiz olarak dağıtılan Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi’nin yaz sayısının konusu ekolojik turizm.

Buğday Derneği’nden Melike Hemmami’nin kaleme aldığı yazıda ”ekoturizm nedir” sorusunun yanıtı aranıyor. Dernekten Özgür Koç da Buğday’ın ekolojik tarım turizm takası projesi TaTuTa’da son dönemde yaşanan gelişmeleri aktarıyor.

Rehberde ayrıca, %100 Ekolojik Pazarlar’dan, Çamtepe’deki Ekolojik Yaşam Merkezi’nden haberler, Tijen İnaltong’un “Rengarenktir Yaz Sebzeleri”, Şaduman Karaca’nın “Azı Karar Çoğu Zarar: Güneş”, Nazım Tanrıkulu’nun “Bahçede ve Balkonda Şifa Çiçekleri Yetiştirelim”, Ayşegül Güzel’in “Zumbara Türkiye’de” Hasan Karaman’ın ve Anadolu’da Hızır Efsanesi”  başlıklı yazıları yer alıyor.  

Gizem Altın Nance’in hazırladığı “Harekette Bereket” sayfalarında ise hayatımızdaki yeşilin tonunu artıracak pratik bilgiler yer alıyor.

Victor Ananias tarafından 2007 yılında kaleme alınan “Allah Rızası İçin” yazısı ve Güneşin Aydemir tarafından hazırlanan ay takvimi de rehberin yaz sayısında okunabiliyor.

Bryan Nance’in özgün çizimleriyle katkıda bulunduğu rehberde yer alan Turuncu Sayfalar’da Buğday Derneği noktalarının ve ekolojik yaşamla ilgili faaliyet gösteren Buğday Derneği üyelerinin iletişim bilgileri de ücretsiz yayınlanıyor.

Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi’ne ve/veya Buğday Derneği’nin diğer medya mecralarında yaptığı çalışmalara (haftalık e-bülten, web portalı, Açık Radyo’da yayınlanan “Tohumdan Hasada” radyo programı) ilan vererek destek olmak ve ürün/firmalarını tanıtmak isteyenler Mine Eroğlu ile temasa geçerek Buğday İletişim Dosyasını isteyebilirler. Rehberde yayınlanmasını istediğiniz haber, etkinlik ve duyurular için mail adresimiz mine@bugday.org 

 

Haber No: 4703