-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
"Börtü Böcek için Doğa Dostu Öneriler ve Ev Yapımı İlaçlar" Kitabı
Kategoriler: Ben ne yapabilirim
Tarih: 05-Mayıs-2011
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Ziraat Mühendisi Füsun Tezcan tarafından kaleme alınan“börtü böcek için doğa dostu öneriler ve ev yapımı ilaçlar” kitabında tavsiye edilen ilaçlar, her yerde bulunabilecek basit malzemelerle hazırlanabiliyor.

Kitapta, bahçe ve evlerinizde sıkça karşılaştığınız böcek ve diğer hayvansal canlılardan zararlı ve yarar olanlar tanıtılıp, yaşamları ve yönetimleriyle ilgili önemli bilgiler verilmiş. Ayrıca hastalıkların ve yabancı otların yönetimi, yeşil gübreleme, kompost oluşturma ve örtüleme gibi konularda da ek bilgiler sunulmuş.

Bu kitabı okuyarak, zehirli tarım ilaçlarına başvurmadan bazısı binlerce yıldır bilinen doğa dostu pratik yöntemleri uygulayabilir ve arapsabunu, soğan, sarımsak, ısırgan otu, acı biber gibi doğal maddelerle ev yapımı ilaçları kolayca hazırlayıp, bu zararlıları yönetmek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde, verilen yöntemleri kendi başınıza uygulayabilir duruma gelecek ve bu bilgileri bir anahtar gibi kullanarak insan eliyle bozulan doğadaki dengenin düzelmesine katkı yapmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. 

Kaynak: Tayfun Özkaya, 3.5.2011

Kitapla ilgili iletişim:  bortu.bocek2011@gmail.com

Haber No: 4481