-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Victor Ananias Neden Koşuyor?
Kategoriler: TaTuTa, Victor Ananias
Tarih: 24-Şubat-2011
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


6 Mart'ta yapılacak olan Runtalya maratonunda TaTuTa için koşacak Buğday Derneği YK Başkanı Victor Ananias'tan Buğday'a Destek Çağrısı:

ZORLANARAK KOŞUYORUM, SAĞLIĞIM İÇİN YA DA ZEVK ALDIĞIM İÇİN DEĞİL, SENİ VE DİĞER ARKADAŞLARIMI TATUTA’YA DESTEK VERMEK AMACIYLA MOTİVE ETMEK İÇİN. MEKTUBUMU OKURSAN SONUNA KADAR ANLAYACAKSIN, HEM BANA, HEM SANA HEM DE BAŞKALARINA ZEVK VERECEK KOŞMAM HATTA.

Yirminci yılındayım şu an adını o günlerde bir avuç insan ile “Buğday” koyduğumuz harekette gönüllülüğümün. Şimdi sayımız çok çok fazla bir avuçtan, farklı şekillerde birlikte devam ediyoruz yirmi yıl sonra yine adı Buğday olan derneğimizde, yaşamın değerini fark ederek, bu değere hakkını vermeye çalışarak. Dernek üyesi olsak da olmasak da, ilişkimizin adı olsa da olmasa da Buğday hepimizin yaşamına girdi bir şekilde, gönlümüzde, kesemizde, tatilimizde, işimizde, hayallerimizde, mutfağımızda zenginliğimiz oldu, olmaya devam ediyor özverili çalışmaları ile bir avuç insanın ve hepimizin kattıkları.

Bu sefer yazma sebebim yirmi yılı doldurmanın yanında yaptığım kişisel, sembolik bir çabaya katılmana davet! Koşmayı 39 yıllık yaşamımda hiç sevmedim, ne okulda, ne günlük yaşamımda mümkün mertebe koşmaktan kaçındım. Yüzmeye, yürümeye ne kadar doyamıyorsam koşmaya o kadar önyargılı oldum nedense. Bu önyargımı son Avrasya Maratonunda Adım Adım oluşumundan arkadaşlar ile birlikte Buğday’ın TaTuTa projesini desteklemek için 15 Kilometre koşarak yendim. Bu koşuda çağrıma cevap veren Aynur Arslan, Dalya Ayan, Füsun Öztürk, Ayşen Ergene, Rıza Anıl Selvi, Banu Dedeman, Doğan Organik Ürünler, Ayşe Petek Höeck, John Crofoot’a teşekkür ederim.

Koşma ile ilişkim açısından şahane oldu ama TaTuTa’ya destek toplamak için sana ve başka bir çok arkadaşıma göndermek istedigim bu mektubu teknik bir sebepten bir çok kişiye gönderemedim, yine de bu koşuda koşan-yürüyen küçük grubumuzun çağrısı ile altı yeni TaTuTa çiftliği sistemimize eklendi gönüllülere, ziyaretçilere kapılarını açtı. Şimdi TaTuTa'ya 74 yeni çiftlik ekleme hayalimiz var, sırada bir çok köy, aile var seni, etrafındakileri, Türkiye’den ve dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak, yaptığı doğa dostu üretimin hikayesini, yaşamlarını paylaşmak isteyen TaTuTa aracılığı ile.

Senden destek istiyorum, ne kadar imkanın varsa, toplanacak her bin Lira ile yeni bir TaTuTa çiftliğinin, yeni bir buluşma noktasının aramıza katılacağını gözönüne alarak bağış yapmanı istiyorum Buğday Derneği'ne. Sakın “Ben zaten Buğday’ı çok seviyorum, hep destekliyorum, zaten ekolojik pazardan alışveriş ediyorum” deme sade, imkanın varsa mutlaka bir adım at. Ben yirmi yıldır Buğday için çok severek bir çok iş yaptım ama bu kez koşacağım yine, her adımın bir arkadaşımın desteğini temsil etmesi adına koşacağım, bana çok zor gelen va halen gözümde büyüyen 21 Kilometreyi Antalya’da her arkadaşımdan TaTuTa için yapacakları destek olarak hayal ederek atacağım. Bu sefer sen de ertelemezsen bir mucize olabilir ve dünyayı, geleceğimizi koruyarak, besleyerek yaşayan onlarca yeni çiftlik kapılarını, gönüllerini bize açabilir, Buğday bunun için gereken tüm adımları attı yıllardır, şimdi bir adım senden ve diğer arkadaşlarımdan.

Şimdiden teşekkür ederim, bu mektubu göndermeyi seçtiğim bir kişi olduğun, umutlarımızı beslediğin için. Bağışını yapman için bilgiler aşağıda, dekontunu bana ve aynur@bugday.org adresine e-maille gönderebilirsen takibi daha kolay olur ve yaptığın bağışı Buğday'daki arkadaşlarımız daha kolay izleyebilir.

AÇIKLAMA: AAB-BIRLIKTEYIZ, ADIN ve SOYADIN HESAP BİLGİLERİ BUĞDAY EKOLOJİK YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GARANTİ BANKASI KARAKÖY ŞUBESI ŞUBE KODU: 400 HESAP NO: 6295912 IBAN NO: TR62 0006 2000 4000 0006 2959 12

Not: Bu kampanya ve proje İstanbul Valiliği’nden özel para toplama kanunu uyarınca alınan izni ile yürütülmekte ve denetlenmektedir. Bütçe ve raporlama kamuoyuna açık ve webden görünür olacaktır.

TEŞEKKÜR EDERİM!

Victor Ananias Yönetim Kurulu Başkanı Buğday Derneği

Haber No: 4385