-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
İklim Savunucuları Türkiye'de
Kategoriler: İklim Değişikliği
Tarih: 09-Eylül-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


İklim Treni, 17 Eylül’de Selanik’ten yola çıkacak, 18 Eylül ‘de İstanbul Sirkeci Garı’na gelerek, Türk İklim savunucuları ile buluşacak.

 British Council (İngiltere Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı) küresel iklim programının Avrupa ayağı olan “Challenge Europe – İklim Savunucuları” adlı projeyi 2008 yılında 15 Avrupa ülkesinin katılımıyla başlattı. Türkiye ve Yunanistan’nın 2009 yılında dahil olduğu projedeki katılımcı her ülke 18-35 yaş arası 15’er genci İklim Savunucusu olarak seçti. İklim Savunucuları, 7 ay boyunca birlikte çalışarak uzmanlar eşliğinde iklim değişikliği konusuna dikkat çekmeyi, bilgilendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan proje fikirleri geliştirdiler.

Türk ve Yunan İklim Savunucuların ortak etkinliği olan İklim Treni ile Sınırları Aşıyoruz. Bu projeye katılan İklim Savunucuları, iklim dostu ulaşım araçlarından biri olan tren seyahati vasıtasıyla iklim değişikliği konusunda bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapmayı hedefliyor. İklim Savunucuları yol boyunca tren içinde ve Selanik, Alexandroupoli-Dedeaağaç ve Sirkeci e Haydarpaşa tren istasyonlarında bir iklim değişikliği bilgilendirme noktasında halka sunumlar , mesajlar ve resimlerle konunun önemini vurgulayacaklar.

İklim Savuncuları projesi kapsamında İstanbul’da  18  – 19 Eylül  2010 tarihinde Haydarpaşa ve Sirkeci garında belirlenen bir bilgilendirme noktasında İklim Değişikliği konusunda farkındalık yaratma etkinliklerini toplumla paylaşacaklar.

18- 19 Eylül  Sirkeci ve Haydarpaşa Garında gerçekleştirilecek olan etkinliklerin  yaklaşık başlama saatleri;

18 Eylül Sirkeci etkinlikleri

13:00 – 15:00  

19 Eylül  Haydarpaşa  etkinlikleri

12:30 – 14:30

Haber No: 4150