-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Bakırköy %100 Ekolojik Pazar 28 Mayıs’ta Açılıyor
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 26-Mayıs-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


İstanbul’un dördüncü %100 Ekolojik Pazar’ı, 28 Mayıs’ta Bakırköy Belediyesi ile Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ve Airport Outlet Center desteğiyle açılıyor.

Bakırköy %100 Ekolojik Pazar, Airport Outlet Center’ın otoparkında Cuma günleri düzenlenecek. 28 Mayıs saat 11:00’de ekolojik pazarın amacına ve misyonuna uygun, konserli, şenlikli ve ekolojik atölyelerin yapıldığı bir açılış yapılacak. Açılışta ekolojik ürünlerden oluşan bir ikram verilecek.
Her Cuma sabah saat 11’den akşam saat 9’a kadar açık olacak olan Bakırköy %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanısıra geniş bir mamül ürün yelpazesi bulunacak. Ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, kozmetik ve tekstil ürünleri pazarda bulunacak çeşitlerden sadece birkaçı.
Bakırköy %100 Ekolojik Pazar’ın, sadece ekolojik sertifikalı ürünlerin satıldığı bir halk pazarı değil, şehir içinde ekolojik yaşam merkezi olması planlanıyor. Doğayla dost, sürdürülebilir yaşam alışkanlıklarının kazanılması için pazarda atölye, söyleşi ve sunumlar yapılacak.
İstanbul’un ilk %100 Ekolojik Pazarı yaklaşık 4 yıl önce Şişli’de açılmıştı. Anadolu yakasının ilk %100 Ekolojik pazarı 20 Aralık’ta Kartal’da, üçüncüsüyse 23 Şubat 2010’da Beylikdüzü’nde açıldı.
Buğday Derneği, %100 Ekolojik pazarların sağlıklı bir şekilde, tüm paydaşların ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak çoğalması için İstanbul dışındaki yerel belediyelerle de görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Açılış Etkinlikleri

11:00 Açılış konuşmaları (Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Victor Ananias)
11:30 Bakırköy Belediye Triosu
12:00 Artık kumaşlardan bez çanta dikme atölyesi

12:00 “Gel Oyna” atölyesi (Çocuklar için el yapımı, doğal ve sağlıklı malzemelerden oyuncak atölyesi).

Haber No: 3959