-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
KÖSE, Uluslararası Film Festivali’nde Ödül Aldı
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 12-Kasım-2009
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği ve Atlas Dergisi işbirliğiyle gerçekleştirilen Kayıp Masallar projesinin çıktısı olan Köse filmi, JCI İstanbul Şubesi tarafından Fatih Belediyesinin katkılarıyla bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen “Kültürler Arası Diyalog” temalı JCI İSTANBUL CROSSROADS 4.Uluslararası Kısa Film Festivali’nde ikincilik ödülünü aldı.

2-5 Kasım tarihleri arasında Kültürler Arası Diyalog temalı Crossroads festivalinin galası 5 KASIM 2009 Perşembe gecesi Kadir Has Üniversitesi’nde yapıldı. Jüri üyeliğini Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yönetmen Derviş Zaim, TV yapımcısı Nebil Özgentürk, Oyuncu Özay Fecht, Doç.Dr. Şule Toktaş, Yrd.Doç.Dr.Uğur Özgöker ve Vedat Akman’ın yaptığı yarışmada 19 film finale kalmıştı.

Gecede birincilik ödülünü “Göç Kuşağı” filmi ile Mustafa Karakaya aldı. İkincilik ödülüne “Köse” ile Kenan Özer ve Seza Güneş, üçüncülük ödülüne ise “Klonistan” ile Ayce Kartal layık görüldüler. Ayrıca gecede “Dönüş” filmiyle yönetmenler Soner Yıldırım ve Mehtap Köseoğlu mansiyon ödülü aldılar.

Haber No: 3532