-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday Ekolojik Pazaryeri (www.Epazaryeri.org)
Kategoriler: Koruyucu Sağlık ve Beslenme, Gıda ve Tarım, Ekolojik Ürünler, %100 Ekolojik Halk Pazarı, İç Pazar, Adil Ticaret, Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 04-Ağustos-2004
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Türkiye’nin farklı bölgelerinden ekolojik çiftlikler, ekolojik ürün üreticileri, doğal ürün dükkanları, ekolojik yaşam konusunda hizmet veren kuruluşlar ve bireysel gelişim merkezlerinin yer aldığı Buğday Epazaryeri (www.Epazaryeri.org) üretici ile tüketiciyi sanal ortamda 24 saat açık dükkanlarda buluşturmayı amaçlıyor.

Buğday, Mart 2004’de açılan Buğday Ekolojik Yaşam Kapısı’nın ardından (www.bugday.org), internet ortamından ulaşılabilecek bir ekolojik pazaryeri kurdu. Türkiye’nin farklı bölgelerinden ekolojik çiftlikler, ekolojik ürün üreticileri, doğal ürün dükkanları, ekolojik yaşam konusunda hizmet veren kuruluşlar ve bireysel gelişim merkezlerinin yer aldığı Buğday Epazaryeri (www.Epazaryeri.org) üretici ile tüketiciyi sanal ortamda 24 saat açık dükkanlarda buluşturmayı amaçlıyor.

Yaklaşık 30 firmanın başvurduğu ekolojik pazaryerinde ekolojik ürünlerin yanı sıra ekolojik yaşam, sağlıklı beslenme ve bireysel gelişim konularında hizmet ve eğiitm veren kuruluşlara da yer veriliyor.

Buğday Ekolojik Pazaryeri’nden ürün ve hizmet almak isteyenler siparişlerini doğrudan ilgili firma ya da kuruluşa yaparak kargo ile edinebiliyor. Siparişlerin geliş süresi ve ödeme koşulları her kurum veya firma tarafından kendi sayfalarında belirtiliyor.

Pazaryerindeki ürün ve hizmetler istenilen kategoride karşılaştırmalı olarak görülebiliyor.

E-dükkanlar kullanımı çok basit web tabanlı bir panel ile firma sahipleri tarafından yönetiliyor ve dükkan/kurum sahibi tarafından yapılan her türlü değişiklik online olarak Epazaryerinde görülebiliyor.

 

Epazaryerinde ürünler ve kategoriler

Gıda: Kuru baharat ve çaylar, kuru gıda, kuruyemiş, taze sebze/meyve, unlu mamüller, içecekler, zeytinyagi

Kozmetik ve Sağlık Ürünleri: Ayurveda, Homeopati, sağlık hizmetleri

Tekstil: Ayakkabı, ev tekstili, giysi

Yayınlar: CD, dergi, kitap, ajanda

Haber No: 351