DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

TaTuTa çiftlik sayımız 96’ya ulaştı

Yayınlanma Tarihi: 18 Ocak 2017
TaTuTa çiftlik sayımız 96’ya ulaştı

Türkiye’de ekolojik tarımla geçinen çiftçi ailelerine mali, gönüllü işgücü ve/veya bilgi desteğiyle, ekolojik tarımı teşvik eden ve sürdürülebilirliğini sağlayan TaTuTa Ağı’mıza yepyeni iki çiftlik daha katıldı. Böylece TaTuTa ev sahibi sayımız 96’ya ulaştı.

Kazım Tuncay, Samsun’un Sürmeli Köyü’nde; 19 Mayıs Üniversitesi, Bafra Belediyesi, Bafra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve diğer yerel paydaşların iş birliğiyle yürütülen “Tarımsal Dönüşüm-Organik Üretim-Ekolojik Turizm Örnek Köy Projesi”nin öncü üreticilerinden. Köydeki üreticilerin hafta sonları kendi ürünlerini sunduğu bir organik pazarın da bulunduğu Sürmeli Köyü, TaTuTa kanalıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Özellikle tıbbi bitkiler ve fitoterapiyle ilgilenenlerin ilgisini çekecek HerbaFarm ise, Bodrum’un Gökçebel Köyü’nde bulunuyor. HerbaFarm’da; doğa, ekolojik tarım, permakültür, budama ve aşılama, tıbbi bitkiler gibi konularda da uygulamalı eğitim seminerleri düzenleniyor.

Çiftlikleri yakından tanımak, yapılacak işler ve gönüllü/konuk kabulü, uygunluk takvimi ve üyelik kaydı için TaTuTa web sitesini inceleyebilirsiniz.  www.tatuta.org

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş