DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Okulda Sürdürülebilir Bir Gün

Yayınlanma Tarihi: 17 Şubat 2020
Okulda Sürdürülebilir Bir Gün
Bilgilenmek, paylaşmak, deneyimlemek için 16 Şubat Pazar günü çeşitli sivil/özel girişimler ile birlikte “Okulda Sürdürülebilir Bir Gün”e, Yeni Okul’a davetliydik.

Eğitim çevresine ve sürecine doğanın döngüsünü dahil etmeye çabalayan Meşe Palamudu Çocuk Evi ve YeniOkul İlkokulu ve Ortaokulu, “Okulda Sürdürülebilir Bir Gün” etkinliğiyle, şehirdeki doğa parçaları günbegün azalırken çocukların toprakla temas ettiği, oynadığı, ektiği, büyümesini takip ettiği, sağlıklı besinin nasıl elde edildiğini deneyimlediği bir alan yaratıyor.

Buğday Derneği’nden Yasemin Kireç’in atölyelerinde ve Zehirsiz Sofralar Proje Asistanı İpek Peker’in söyleşisinde, “sürdürülebilirlik” etrafında bir araya gelerek, deneyim ve bilgi dolu bir gün geçirdik.

Permakültür tasarımcısı ve arıcı Yasemin Kireç eğitmenliğinde gün boyu süren atölyelerimize çocuklar ve aileler yoğun ilgi ve katılım gösterdi. Birlikte organik atıklarımızı çöpe göndermeden solucan kompostu yaparak nasıl değerlendirebileceğimiz öğrendik.

Tam da bahar kapıdayden; çevremizde boş gördüğünüz yerleri, arazileri, apartman bahçemizi yeşillendirmek, çiçeklendirmek için Atalık tohumlarımız ile tohum topları hazırladık.

Zehirsiz Sofralar Proje Asistanı İpek Peker’den tarım zehiri pestisitlerin yasaklanmasına yönelik 100’ü aşkın kurum ve inisiyatifin bir araya gelmesiyle yürüttüğümüz Zehirsiz Sofralar projesini dinlerken; proje kapsamında hazırlanan belgesel ile konunun uzmanlarından pestisitlerin zararları ve zehirsiz doğa dostu yöntemler hakkında bilgiler edindik.

Zehirsiz Sofralar Proje Asistanı İpek Peker

Zehirsiz Kampanya’yı buradan imzalayarak destek olabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş