DESTEK OL!
HABERLER

Meraklılar ve Yeni Başlayanlar için Ekolojik Arıcılık Eğitimi

Published on 14 Ekim 2019 under Buğday'dan Haberler
Meraklılar ve Yeni Başlayanlar için Ekolojik Arıcılık Eğitimi

Bal ya da diğer arı ürünleri değil, arı odaklı, ekolojik, doğa dostu… Başka bir arıcılık mümkün. Arıları yaşatalım; gelin ekolojik arıcılığa ilk adımı birlikte atalım!

Buğday Derneği’nin Arıları Yaşatalım Projesi’ni yürüten ve ekolojik arıcılık alanında deneyim sahibi ekibi tarafından hazırlanan “Meraklılar ve Yeni Başlayanlar İçin Ekolojik Arıcılık Eğitimi”, arıları çok seviyor ve onları daha yakından tanımak istiyorsanız veya arka bahçenizde bir kovan olsun istiyorsanız sizin için harika bir giriş eğitimi olabilir… Bal arısının nasıl yaşadığı, farklı kovan tasarımları, hangi araçların satın alınacağı, kovanınızın nasıl yerleştirileceği, bir arıcı olarak nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında bütün pratik bilgileri sizlerle paylaşacağımız bu eğitim, başlangıç seviyesindeki veya deneyimsiz herkese uygundur.

Bu eğitim kimler için uygun?

 • Arıları yakından tanımak isteyen arı dostları.
 • Hobist olarak arıcılığa ilgi duyanlar.
 • Ekolojik arıcılık yapmak isteyen ve temel bilgileri edinmek isteyenler.

Bu eğitim kimler için uygun değil?

 • Ticari veya büyük alanlarda profesyonel arıcılık yapmak isteyen üretici / potansiyel girişimciler.
 • Hali hazırda arıcılık deneyimi olup, sadece detaylı uzmanlık sorularının veya karşılaştıkları özel durumların yanıtını arayan tecrübeli arıcılar.

Bu eğitimin sonunda neler edinebilirsiniz?

 • Arıcılık konusunda kursumuzda edindiğiniz “giriş” seviyesindeki bilgileri hobi ya da küçük ölçekli arıcılık deneyiminiz için temel olarak kullanabilirsiniz.

Eğitmen: Yasemin Kireç

Eğitim Programı:

 • Türkiye ve Dünyada Arıcılık
 • Arıların Yaşam Döngüsü
 • Ekolojik Arıcılık Nedir?
 • Arıcılığa Nasıl Başlayabilirim?
 • Arı Ürünleri Nelerdir, Arılar ve Bizim İçin Önemleri Nedir?

Tarih ve Yer:

Eğitim, 27 Ekim 2019 Pazar günü 10.00 – 17.30 saatleri arasında, Buğday Derneği’nin Kadıköy’deki ofisinde yapılacaktır.

Detaylı adres ve program bilgileri katılımcılarla kayıt sonrasında paylaşılacaktır.

Eğitim Ücreti:

Aidat borcu olmayan Buğday Derneği üyelerine 200 TL, üye olmayanlara 275 TL’dir.

Katılımcı Sayısı:

30 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru ve Kayıt:

 1. Kayıt işlemini yapmadan önce lütfen aşağıdaki sayfadan üyelik durumunuzu ve aidat ödeme bilgilerinizi kontrol edin. Aidat borcunuz varsa yine bu sayfadan ödeyebilirsiniz: https://www.bugday.org/portal/aidatborcu.php. Üyemiz değilseniz aşağıdaki sayfadan üye olabilirsiniz: https://www.bugday.org/portal/UyelikBasvuru.php.
 2. Üyelik durumunuza göre ilgili seçeneği işaretleyerek kaydınızı buradan gerçekleştirin: https://dukkan.bugday.org/index.php?route=product/product&path=61&product_id=32
 3. Üyelik durumunuzu ve ödemenizi kontrol edecek ve kaydınızın tamamlandığına dair bir e-posta göndereceğiz. (Bu işlem, ödemeyi yapmanızın ardından ilk iş günü içinde tamamlanacaktır.)
 4. Eğitimden önce eğitim programı ve diğer ayrıntılı bilgileri içeren bir e-posta göndereceğiz.

Buğday Derneği tarafından, eğitim hazırlıkları sırasında ve eğitim boyunca gönüllü destek verebilecek bir kişiye burslu eğitim verilecektir. Bunun yanı sıra, “Askıda” eğitim sistemi uygulanacaktır – eğer katılım ücretinden daha yüksek bir miktarı ödemek isterseniz, kayıt sayfasındaki ilgili seçenekten ödeyebilirsiniz. Bu fazla miktarlar toplanarak, eğitime katılmak isteyen ancak ücretini ödeyemeyen birinin kaydı için kullanılacaktır.

Eğitimle ilgili sorularınız için: egitim@bugday.org

Tagged: ,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş