DESTEK OL!
Gönüllü Ol
HABERLER

Bülent Şık’a Uluslararası Destek Çağrısı

Yayınlanma Tarihi: 6 Mart 2020
Bülent Şık’a Uluslararası Destek Çağrısı

Dünyanın çeşitli yerlerinden akademisyenler, hak savunucuları ve çevrecilerin Bülent Şık’a verilen hapis cezasının bozulmasına yönelik bir imza kampanyası başlattı. 

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği olarak, Sağlık Bakanlığı’nın kanser verilerini kamuoyu ile paylaştığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan, Zehirsiz Sofralar Proje Danışmanımız Dr. Bülent Şık’ın yanındayız ve bu imza kampanyasını destekliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 56. maddesine göre herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Devlet herkesin hayatını beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamakla görevlidir.

Şeffaflık ilkesi gereği, halk sağlığını ilgilendiren konular kamuoyundan saklanamaz. Yapılması gereken, halk sağlığını savunan ve gıda güvenliği için emek veren Bülent Şık’ın yargılanması değil, halk sağlığını korumak için gereken önlemlerin alınması; kansere neden olan tarım zehirleri yerine; doğa dostu, zehirsiz üretim yöntemlerinin desteklenmesi ve geliştirilmesidir.

Bülent Şık’a verilen hapis cezasının bozulmasına yönelik başlatılan imza kampanyasını buradan imzalayarak, destek olabilirsiniz:

Etiketler: ,

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş